Będzie remont DK11, ale niebezpieczne skrzyżowanie w Chodzieży zostanie

21.05.2020   Autor: Mateusz Manthai
928---139
Nie dla ronda przy cmentarzu w Chodzieży. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyremontuje chodzieski odcinek DK11, omijając niebezpieczne skrzyżowanie.

Mieszkańcy Chodzieży od 10 lat czekają na budowę ronda przy cmentarzu. Dziś jest tam niebezpieczne skrzyżowanie. Kierowcy jadący z centrum, przy dużym natężeniu ruchu mają problem ze skrętem w stronę Poznania. Podobne trudności mają poruszający się z Piły w kierunku centrum Chodzieży.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w najbliższych miesiącach przeprowadzi remont krajowej 11. Z jezdni znikną koleiny, powstaną nowe chodniki i barierki. Ronda jednak nie będzie.

- Nie udało się, tym bardziej, że też nasza propozycja współfinansowania zadania, czyli przekazania pieniędzy miasta na tę inwestycję też nie znalazła jakiegoś poparcia - mówi Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 
Chodzież najbliżej ronda w tym miejscu była w 2014 roku. Wówczas zagospodarowane na ten cel środki zostały przekazane na pomoc powodzianom na południu kraju. Tym razem motywacja jest inna. Decyzja odmowna ma związek z planami budowy drogi ekspresowej. Według GDDKiA, po wybudowaniu ekspresówki, natężenie ruchu w rejonie feralnego skrzyżowania spadnie na tyle, że rondo nie będzie już potrzebne.

- Jest to remont a nie inwestycja, więc zakres prac mamy ograniczony. Środki finansowe jakie posiadamy są określone na remont. Budowa ronda według nas jest w tym miejscu niezasadna - wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału GDDKiA. 

Niebawem ruszy przetarg na remont tego fragmentu DK11. Modernizacja obejmie odcinek od Oleśnicy do Chodzieży. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group