Pierwszy w Pile PSZOK już gotowy, a przewodnicząca PRGOK odchodzi ze stanowiska

20.05.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
1161---208
Oficjalne otwarcie długo oczekiwanego PSZOKu w Pile i 4 kolejnych w powiecie pilskim oraz odejście ze stanowiska Małgorzaty Sypuły - takie wieści nadeszły dziś z Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Zgromadzenie PRGOK podjęło dziś uchwałę o zmianie na stanowisku przewodniczącego.

Dotychczasowa przewodnicząca pełniła tę funkcję od 2017 roku, choć w związku pracuje już ponad 7 lat jej odejście ze stanowiska zbiegło się w czasie z oddaniem do użytkowanie PSZOKów nieprzypadkowo.

– Spełniłam swoją misję, dokończyłam budowę Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych była to największa inwestycja, największe zadanie, jakie realizowałam przez ostatnie 4 lata. Bo trzeba podkreślić to, że to nie jest tylko sam projekt i sam proces budowlany, ale zaczyna się już od momentu koncepcji, następnie pozyskiwania środków, uzyskiwania pozwoleń na budowę, samej realizacji,później oddania do użytkowania, więc moja misja w tym obszarze się zakończyła - mówi Małgorzata Sypuła, przewodnicząca zarządu PRGOK. 

Małgorzata Sypuła poinformowała także, że wraca na stanowisko, na którym czuje się bardzo dobrze. Nadal będzie zajmowała się gospodarką odpadami komunalnymi. 1 czerwca stanowisko dotychczasowe Małgorzaty Sypuły obejmie Andrzej Gawłowski, przed którym praca ta postawi nie jedno wyzwanie. Co będzie największym?
Myślę, że przygotowanie przetargu na obsługę systemu na przyszły rok. Dzisiaj na zgromadzeniu padła sugestia podziału obszaru związku na sektory. Trzeba się szybko nad tą kwestią pochylić, czy podzielić na dwa, na trzy, na cztery sektory tak, aby umożliwić mniejszym mniejszym firmom przystępowanie do przetargu - tłumaczy Andrzej Gawłowski, przyszły przewodniczący zarządu PRGOK. Co przynajmniej teoretycznie może mieć wpływ na obniżenie kosztów ponoszonych przez mieszkańców. Podział taki musi jednak zostać przeprowadzony niezwłocznie, gdyż do końca roku obowiązuje umowa z Altvaterem, więc na przygotowanie przetargu pozostało mało czasu.

PSZOK w Pile dla mieszkańców też zostanie otwarty 1 czerwca. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group