Asta Video Fest

Będą testy pracowników - to przedszkola będą otwarte

19.05.2020   Autor: Redakcja
583---25
Prezydent Piły wysłał do wojewody prośbę o przebadanie pracowników przedszkoli i żłobków. Od przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa zależeć będzie decyzja, czy za tydzień te placówki zostaną otwarte.

- Czekamy na decyzję wojewody, ponieważ jest to grupa pracowników, która jest w sposób szczególny narażona na niebezpieczeństwo zakażenia. W zależności od odpowiedzi wojewody podejmiemy stosowne decyzje - mówi Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły. 

Na razie termin 25 maja został utrzymany. Początkowo tylko około 20 proc rodziców zapisanych dzieci deklarowała chęć posłania pociech do przedszkoli i żłobków w tym terminie. Teraz, po weekendzie, gdy liczba zakażonych COVID-19 w samej Pile wzrosła, kolejni rodzice zaczęli się wycofywać.

Takie badania pracowników przedszkoli i żłobków wykonano w Łodzi. Dziś okazało się, że niemal pół tysiąca z nich ma przeciwciała. A to oznacza, że już przeszli zakażenie bezobjawowo, lub właśnie zostali zakażeni koronawirusem. W związku z tym w Łodzi otwarto tylko część placówek. 

Sfinansowania podobnych badań chce więc prezydent Piły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group