Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym

14.05.2020   Autor: Redakcja
647---160
Wiceminister edukacji narodowej Marcin Kopeć poinformował, że uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym. Tak jak wcześniej ustalił rząd, dostępne będą jedynie formy opieki nad dziećmi w klasach I-III oraz od 1 czerwca będą możliwe indywidualne konsultacje uczniów z nauczycielami. 

-Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji. Oznacza to, że normalna nauka w szkołach zacznie się najwcześniej we wrześniu, z początkiem nowego roku szkolnego. 

Od 25 maja możliwa będzie wyłącznie opieka nad dziećmi w klasach I-III szkoły podstawowej oraz praktyki w technikach i nauka w szkołach policealnych. Z kolei od 1 czerwca uczniowie będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z nauczycielami, np. w celu poprawienia ocen. 
-Od 25 maja rodzice, którzy mają dzieci w klasach 1-3 mogą skorzystać z funkcji opiekuńczej szkoły. Jeżeli rodzice nie mogą pogodzić opieki nad dziećmi z pracą zawodową, będą mogli posłać dzieci do szkoły. Nauczyciele zaoferują także formę zajęć dydaktycznych. Od 1 czerwca chcemy, aby nie tylko uczniowie ostatnich klas mieli możliwość konsultacji z nauczycielami, ale aby wszyscy inni uczniowie mogli spotkać się z nauczycielami i wyjaśnić te fragmenty materiału, które były trudniejsze czy porozmawiać o ocenach - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group