Dwa nowe przypadki koronawirusa w Pile

13.05.2020   Autor: Redakcja, Artur Maras
1296---823
Kolejne dwa potwierdzone przypadki koronawirusa. Zakażone dwie kobiety z Piły - napisał w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski. Czy ma to związek z zamknięciem oddziałów w pilskim szpitalu? 

W środę informowaliśmy o zamknięciu oddziałów ginekologiczno - położniczego oraz neonatologicznego w pilskim szpitalu. Ma to związek z koronawirusem wykrytym u dwóch osób. Nie ma ich jeszcze w statystykach Ministerstwa Zdrowia, ponieważ dane zakażonych przekazano w środę, a publikacja następuje z jednodniowym opóźnieniem. -Jest to pracownica Szpitala Specjalistycznego w Pile i jej mąż i w związku z tym, że pani pracowała, te kontakty są dosyć duże to są współpracownicy z oddziału plus pacjenci leżący w tym czasie na oddziale i te wszystkie osoby są objęte kwarantanną wraz z rodzinami - poinformowała Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pile. Łącznie to kilkadziesiąt osób.Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zamknięciu na pięć dni oddziałów położniczego i neonatologicznego, na których pracowała pielęgniarka i ich dezynfekcji. Przebywający tam pacjenci zostali przeniesieni do innych pomieszczeń i odizolowani tak jak personel mający kontakt z kobietą. Od części osób pobrano już wymazy w celu wykonania badań na obecność SARS-CoV-2. -Żeby te badania były wiarygodne to od momentu kontaktu do wykonania badania musi upłynąć 5 do 7 dni albo pacjent musi mieć objawy, czyli u wszystkich pacjentów i pracowników badania będą wykonane tylko w odpowiednim okresie epidemiologicznym - powiedziała dr n. med. Aldona Pietrysiak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Pile. 

Wymazy od pozostałych osób zostaną pobrane w najbliższy piątek. Przebadanych zostało już m. in. 76 pracowników szpitala. Wszystkie do tej pory otrzymane wyniki nie potwierdzają zakażenia pozostałego personelu. Według wewnętrznych ustaleń szpitala wynika, że do zakażenia pielęgniarki miało dojść poza terenem placówki. Pracownica nie uczestniczyła również w żadnym z porodów.

Z kolei w środę wieczorem starosta pilski Eligiusz Komarowski na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o dwóch kolejnych przypadkach koronawirusa. Zakażone są dwie kobiety z Piły. Czy ma to związek z zakażoną wcześniej pielęgniarką z oddziałów ginekologiczno - położniczego i neonatologicznego? O tym dowiemy się w czwartek. W tej chwili na terenie powiatu pilskiego zakażonych koronawirusem jest pięć osób. Sześć ozdrowiało. fot. poglądowa pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group