Część pociągów nadal zawieszona i to nawet do końca wakacji

05.05.2020   Autor: Artur Maras
719---182
Część pociągów nadal zawieszona i to nawet do końca wakacji. Ograniczoną siatkę połączeń utrzymują m. in. Koleje Wielkopolskie i spółka Polregio. Powodem jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem.

- Tymczasowe ograniczenia w kursowaniu pociągów międzywojewódzkich na trasie Poznań Główny – Koszalin, Poznań Główny – Szczecinek zostały wydłużone nawet do 13 czerwca. Bardzo prosimy o sprawdzanie aktualnych informacji na temat zawieszeń w kursowaniu pociągów, które są publikowane na stronie internetowej Polregio - mówi Justyna Grzesik, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Zakładu Polregio w Poznaniu.

Ruch pociągów ograniczono pod koniec marca. W Wielkopolsce tymczasowo zawieszono kilkadziesiąt połączeń. Początkowo nowy rozkład jazdy miał obowiązywać do 10 kwietnia, a potem do 3 maja. Teraz został on wydłużony.

Część pociągów Kolei Wielkopolskich będzie zawieszonych aż do 29 sierpnia. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, realizowane połączenia stanowią niezbędne minimum dla zachowania ciągłości transportu i umożliwiają mieszkańcom regionu dojazd do pracy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group