10 wspaniałych muzeów na majówkę, które odwiedzisz bez wychodzenia z domu

01.05.2020   Autor: Artur Maras
2641---403

Macie już dość kwarantanny i chcielibyście gdzieś wyjść? Wybierzcie się na wirtualny spacer po największych i najbardziej cenionych muzeach na świecie. Przedstawiamy listę 10 miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Póki co bez wychodzenia z domu. Na majówkę będzie jak znalazł!
 

Pierwsze muzuem warte odwiedzenia na naszej liście to British Museum w Londynie. Może ono poszczycić się niemal 8 milionami eksponatów. Nawet w trakcie takiego wirtualnego spaceru jest więc co podziwiać! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Któż nie słyszał z kolei o florenckiej Galerii Uffizi? To jedno z najstarszych muzeów w Europie. Ufundował je ród Medyceuszy. Ich nieprzebrane bogactwo oraz hojny mecenat przyczynił sie do rozkwitu renesansu. W muzeum znajdują się największe dzieła tej epoki. Zwykle oblegana przez tłumy Wenus, która wyszła spod pędzla Sandro Botticelli czy Głowa Meduzy Caravaggia są teraz na wyciągnięcie ręki i to w domowym zaciszu. Link do wirtualnej wycieczki.

Rzut beretem czy też w tym przypadku o kolejne kliknięcie palcem więcej, znajduje się raj dla miłośników antyku czyli berlińskie Pergamon Museum. Nazwa nieprzypadkowa bo pochodzi od największej atrakcji tej galerii czyli marmurowego ołtarza pergamońskiego (Wielkiego Ołtarza Zeusa). Będąc tam, koniecznie trzeba złożyć wizytę egipskiej królowej Nefertiti. Jej popiersie zachwyca i hipnotyzuje. Na uwagę z pewnością zasługuje także archeologiczna perła berlińskiego muzeum czyli monumentalna Brama Isztar. Obłożona tysiącem ceramicznych płytek konstrukcja wciąż lśni niczym lazurowe morze. Dowód potęgi starożytnej Babilonii, który przetrwał do dziś.

Swoje zbiory online udostępnia także Luwr. W jego przestronnych wnętrzach znajdują się najcenniejsze dzieła sztuki z całego świata. Mona Lisa już uśmiecha sie na samą myśl o kolejnych odwiedzających... Wchodźcie bez pukania.

Z kolei paryskie Musée d'Orsay to gratka dla miłośników impresjonizmu. Można podziwiać tu dzieła od Moneta przez Cézanne’a aż po Gauguina. Przestrzeń muzealna to zaadaptowana hala dawnego dworca. Wirtualny spacer po Musée d'Orsay.
Muzea Watykańskie to wyzwanie dla wytrwałych. Kilkugodzinne kolejki do podziwiania wielowiekowych papieskich kolekcji ustawiają sie przed spiżową bramą od samego rana. My mamy dla was specjalny bilet poza kolejką. Wystarczy wejść TU.

Po wycieczce do Wiecznego Miasta, warto choć na krótko wybrać się do USA i to lotem błyskawicy. W Waszyngtonie znajduje się słynne National Gallery of Art. Dzięki wykorzystaniu Internetu, siedząc wygodnie w fotelu można podziwiać wiele ekspozycji.

Pozostając jeszcze w Stanach, warto odwiedzić nowojorskie The Metropolitan Museum of Art. Jest ono największym i najstarszym muzeum w USA. Do wejścia w jego przestronne wnętrza, z pewnością zachęcają prace m. in. Vincenta van Gogha czy Jacksona Pollocka.

Kto nie wyobraża sobie sztuki bez dzieł holenderskich mistrzów, powinien odwiedzić Rijksmuseum w Amsterdamie. Jego bogate zbiory, przyciagają co roku tłumy zwiedzających. Sama kolekcja malarstwa liczy ponad 5 tysięcy obrazów. Wśród nich znajduje sie wiele dzieł autorstwa Vermeera czy Rembrandta. Wystarczy wejść TUTAJ.

Ostatnie na naszej liście jest madryckie muzeum Prado. To jedna z największych na świecie tego typu instytucji. Oprócz zbiorów królewskich, kolekcjonowanych od XVI do XX wieku, wart zobaczenia jest sam budek. I to wirtualnie!

O polskich muzeach, które można zwiedzać wirtualnie pisaliśmy TU.

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group