Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u mieszkańca z terenu powiatu pilskiego

26.03.2020   Autor: Redakcja
274---97
Wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły pierwszy przypadek koronawirusa u mieszkańca z terenu powiatu pilskiego. To kobieta w średnim wieku. W stanie dobrym przebywa w domowej izolacji - poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. 

Osoba zakażona pracowała cały czas jedynie na terenie powiatu chodzieskiego i właśnie tam miała bezpośredni kontakt z osobą, u której 19 marca potwierdzono zakażenie - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski. Od tego momentu osoba ta przez cały czas przebywała w kwarantannie, w bezpiecznych dla siebie i innych warunkach. Nie miała zatem kontaktu z kolejnymi osobami - dodał. 
Wcześniej w naszym regionie odnotowano 9 przypadków zakażeń w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim i jeden w wałeckim. 

Wg danych WUW w Poznaniu (25 marca) na terenie województwa wielkopolskiego łącznie 59 osób jest zakażonych. Z powodu podejrzenia koronawirusem 74 osoby są hospitalizowane, 5.722 poddane izolacji lub kwarantannie, a 4.242 objęte nadzorem epidemiologicznym. Z kolei w samym powiecie pilskim jedna osoba jest hospitalizowana, 313 poddanych kwarantannie i 215 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group