W pilskim szpitalu powstanie 20 miejsc do obserwacji pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

16.03.2020   Autor: Redakcja
324---236
Szpital Specjalistyczny w Pile wstrzymał przyjęcia planowe i przyjmuje tylko pacjentów w stanach ostrych, zagrożenia życia i do porodów. Dodatkowo dzięki zmianom reorganizacyjnych powstanie 20 miejsc do obserwacji pacjentów, którzy trafią do szpitala z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. 

Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz m.in. dyrektor szpitala Wojciech Szafrański oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Danuta Kmieciak poinformowali dzisiaj, że trwa reorganizacja pilskiego szpitala w celu zwiększenia możliwości izolacji pacjentów. Chodzi o to, by pacjenci trafiający do szpitala, z podejrzeniem zakażenia koronawirusem nie mieli kontaktu z pozostałymi pacjentami. W związku z tym oddział neurologiczny zostanie przeniesiony w miejsce obecnego oddziału otolaryngologii. Ten zaś zostanie połączony z torakochirurgią. Dzięki temu powstanie 20 miejsc do obserwacji pacjentów, którzy trafili do szpitala osobnym wejściem, bez kontaktu z innymi chorymi. 
Jednocześnie powiat pilski przekaże w najbliższym czasie znaczną kwotę na zakup niezbędnego sprzętu ochrony indywidualnej na potrzeby personelu szpitala oraz policjantów i strażaków. Takie możliwości mają również gminy. I tak prezydent Piły Piotr Głowski uruchomił specjalną rezerwę w budżecie miasta w wysokości 100 tys złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup środków dezynfekcyjnych, rękawiczek jednorazowych oraz maseczek ochronnych. Jest to związane z zapotrzebowaniami zgłaszanymi przez szpital, policję i strażników miejskich. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group