W Wielkopolsce kolejny przypadek koronawirusa

13.03.2020   Autor: Redakcja
407---713
W Wielkopolsce potwierdzono kolejny przypadek zarażenia koronawirusem u osoby, która wróciła z Włoch. Mężczyzna w średnim wieku  z powiatu poznańskiego przebywa obecnie na kwarantannie, jego stan zdrowia jest określany jako dobry.

To 6 osoba zarażona koronawirusem w Wielkopolsce, 1 osoba zmarła.  Obecnie 5 osób przebywa w szpitalu bądź kwarantannie.
Na telekonferencji, w której uczestniczył wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że decyzja o zamknięciu szkół spowodowała wiele nowych zachowań konsumenckich, co wpłynęło m.in. na wzrost sprzedaży produktów higienicznych czy żywnościowych.
 
- Jestem w kontakcie z największymi producentami żywności w Polsce, sprawdzaliśmy cały łańcuch dostaw od produkcji do sklepu i wiemy, że sytuacja jest stabilna. Zakłady są w stanie produkować i dostarczać wszystkie potrzebne towary, a przedstawiciele branż nie notują żadnych kłopotów z utrzymaniem ciągłości produkcji i dostaw – mówiła minister Emilewicz.
 
Polska należy do największych producentów żywności w Europie i robienie nadmiernych zapasów jest niepotrzebne. Minister przypomniała, że warto dokonywać płatności bez użycia gotówki, zapewniając jednocześnie, że system bankowy w Polsce nie odnotowuje żadnych trudności i pieniędzy w bankomatach nie zabraknie.

opr. biuro prasowe wojewody wielkopolskiego
fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group