Asta Video Fest

Wspólne patrole policji, straży miejskiej i SOK. Apel do młodzieży o pozostanie w domach

12.03.2020   Autor: Redakcja
---311

Na pilskich ulicach pojawią się wspólne patrole policji, straży miejskiej oraz służby ochrony kolei. Ich zadaniem w głównej mierze będzie kontrola przestrzegania przez młodzież zasad bezpieczeństwa. 
 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, od poniedziałku na pilskich ulicach oraz w tradycyjnych miejscach gromadzenia się ludzi, pojawią się wspólne patrole Policji, Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Piły. 

Zadaniem funkcjonariuszy będzie przede wszystkim kontrola przestrzegania przez młodzież zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z rekomendacjami służb sanitarnych, dzieci i młodzież w czasie zawieszenia zajęć szkolnych, powinny przebywać w domach i unikać miejsc, w których gromadzą się skupiska ludzkie. Decyzja o wspólnych patrolach zapadła w wyniku uzgodnień zainteresowanych służb. 

Dzisiaj ponownie minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował do ludzi młodych o racjonalne korzystanie z czasu wolnego od zajęć w szkołach. Przede wszystkim to czas na pozostanie w domach i nie wychodzenie do miejsc takich jak galerie handlowe czy supermarkety lub inne, w którym są duże skupiska ludzi. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group