Imprezy w Pile odwoływane! Obawa przed koronawirusem

10.03.2020   Autor: Redakcja
1562---145
Imprezy w Pile odwoływane. Nie odbędą się Targi Pracy i Drzwi Otwarte w PUSS, a hip-hopowa impreza Rytm Ulicy została przeniesiona na jesień. Te decyzje podejmowane są w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Główny Inspektor Sanitarny dziś zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych powyżej tysiąca osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych w całym kraju. Tak już się dzieje w naszym regionie. Odwołano choćby największą taneczną imprezę hip-hopową Rytm Ulicy w Pile.

- Jeszcze w sobotę byłem przekonany, że Rytm Ulicy będzie. Już w niedzielę zacząłem się bać. Nie wiedziałam, co mam robić, zwołałem sztab kryzysowy i wraz z prezydentem podjęliśmy decyzję o przełożeniu imprezy - mówił Sławomir Bizon Wegner, organizator Rytmu Ulicy.

Rytm Ulicy odbędzie się jesienią zamiast 28-29 marca.
 
21 marca Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica planowała Drzwi Otwarte. Też są odwołane.

- Niestety z powodu rosnącej liczby osób zakażonych koronawirusem również w naszym kraju, rektor wydał rekomendacje, dotyczące m.in. odwołania wydarzeń ogólnouczelnianych. Należą do nich także DRZWI OTWARTE i XIV FESTIWAL NAUKI W PILE - czytamy w oświadczeniu PUSS.

Nie odbędą się też 13. Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Tę imprezę planowano na 3-4 kwietnia.

W Chodzieży Klubowy Puchar Polski w pływaniu w płetwach bez kibiców. Na basen 14-15 marca będą mogli wejść tylko rodzice zawodników, którzy organizacyjnie pomagali w przygotowaniach.
Zgodnie z dzisiejszą decyzją premiera odwołane są imprezy masowe w całej Polsce, czyli imprezy artystyczno rozrywkowe (na stadionie powyżej 1000 osób, w budynku zamkniętym 500 osób), imprezy sportowe (na stadionie 1000 osób i więcej, w budynku zamkniętym 500 osób), mecze piłki nożnej (nie mniej niż 1000 osób).
 
Imprezy nie będące imprezami masowymi:
  1. Organizowane w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach lub w innych podobnych obiektach
  2. Organizowanych w szkołach i placówkach oświatowych przez zarządzających tymi szkołami i placówkami
  3. Organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży
  4. Sportowych organizowanych dla sportowców niepełnosprawnych
  5. Sportu powszechnego o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępnym i nieodpłatnym, organizowanych na terenie otwartym, jeżeli rodzaj imprezy odpowiada przeznaczeniu obiektu lub terenu, gdzie ma się ona odbyć.
W poniedziałek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. W sumie do wtorku potwierdzono w kraju 18 przypadków.

fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group