Droga ekspresowa S11 ominie tereny cenne przyrodniczo

19.02.2020   Autor: Mateusz Manthai
236---31
Droga ekspresowa S11 ominie podchodzieskie: Papiernię i Trojankę. Taką decyzję podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po sprawdzeniu ponad 3000 ankiet, które wypełnili mieszkańcy powiatu.  

- Największy wpływ na zmianę koncepcji miały oczywiście głosy mieszkańców. Konsultacje odbyły się w marcu ubiegłego roku. Po konsultacjach wpłynęło ponad 3200 ankiet. W związku z tym, że analizujemy każdą ankietę i wszystkie głosy są dla nas ważne, podjęliśmy takie decyzje, żeby wprowadzić korektę przebiegu tych wariantów 1a i 2 w celu ochrony terenów Papierni i Trojanki - mówi Marcin Kucharczak z poznańskiego oddziału GDDKiA.
Terenów - dodajmy - cennych pod względem naturalnym i wypoczynkowym. W pobliżu Papierni znajduje się wiele pomników przyrody. Jest tam także żerowisko orła oraz siedlisko żółwi błotnych. Od kilku lat mieszkańcy powiatu sprzeciwiają się powstaniu w tym miejscu ekspresówki. Ich protesty poskutkowały. GDDKiA wprowadziła korekty w przebiegu trasy.

Poprawka zostanie wprowadzona na odcinku od początku opracowania, aż do węzła „Chodzież”. Na tę chwilę trudno wskazać, która z opcji będzie realizowana.

Do końca 2020 roku urzędnicy wybiorą odpowiedni wariant. Obecnie opracowują  studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group