Asta Video Fest

Trzcianka stawia na mobilność. Powstała aplikacja.

01.02.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
323---23
Gwałtowne załamanie pogody? A może nuda i poszukiwanie atrakcji w mieście? W tych i wielu innych przypadkach pomóc może przygotowana dla trzcianeckiego magistratu aplikacja na telefon. Chociaż pobrań jest już 850, urzędnicy wciąż zachęcają do ściągnięcia jej na swój telefon.
 

Jest bardzo ważna część tej aplikacji – to kalendarz wywozu odpadów. Możemy wybrać miejscowość, w której mieszkamy lub ulicę i tam mamy rozpisane szczegółowo daty wywozu odpadów. Zmieszane, czy plastiki – wszystko jest tam rozpisane dokładnie - zapewnia Dawid Czyż z Urzędu Miejskiego w Trzciance.

Oprócz tego aplikacja daje możliwości zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi w gminie. Pozwala też na przesłanie zgłoszenia zauważonej usterki, na przykład niedziałającej lampy, czy dziury w drodze. Można odbyć też wirtualny spacer po Trzciance, dzięki mapie, na której zaznaczone są najważniejsze i najciekawsze miejsca w mieście. Każdy użytkownik, który na swoim telefonie zainstaluje trzcianecką aplikację, będzie otrzymywał także powiadomienia kryzysowe. Aplikację można pobrać na telefon bez względu na jego system.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group