Mieszkańcy powiatu pilskiego na Mazowszu założyli nielegalną fabrykę tytoniu

22.01.2020   Autor: Redakcja
409---248
Policjanci z Poznania i z Piły zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu na terenie województwa mazowieckiego. W budowę nielegalnej fabryki byli zaangażowani mieszkańcy powiatu pilskiego.

Na Mazowszu produkowali tzw. krajankę tytoniową. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych.

- Funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu pilskiego trzech mężczyzn oraz kolejnego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych w województwie mazowieckim stróże prawa zabezpieczyli łącznie blisko tonę suszu tytoniowego i zamknęli nielegalną fabrykę wyposażoną w różnego rodzaju maszyny służące m.in. do cięcia i suszenia tytoniu - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 29 do 53 lat. Usłyszeli oni zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sąd Rejonowy w Złotowie wobec trzech mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt, jeden mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Zabezpieczone zostało również mienie podejrzanych na poczet przyszłych kar.

Grozi im do 10 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group