Awaria kas fiskalnych w całej Polsce. Nieczynne m.in. Dino

02.01.2020   Autor: Redakcja
157---22
Zamknięte sklepy, kina i restauracje. Wszystko przez błąd zegara w kasach fiskalnych. Problem dotyczy tysięcy urządzeń w całym kraju.

Przedsiębiorstwa, które zaopatrują się w kasy fiskalne marki Novitus nie mogą dziś wystawiać paragonów. Z tego powodu nieczynna jest sieć sklepów Dino i niektóre restauracje. Producent informuje, że pojawił się "błąd zegara", który blokuje możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Firma już wie, na czym polega błąd i jak go usunąć. Niestety... trzeba fizycznie kasę zabrać do punktu serwisowego.
- Sam proces naprawy nie jest długotrwały, jednak ze względu na dużą ilość urządzeń, prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy. Serwisy Novitus oraz Partnerów Serwisowych pracują obecnie bez przerwy, aby zminimalizować czas oczekiwania - czytamy na stronie producenta

Problem dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw, które korzystają z drukarek modelu Delio. Sklepy i restauracje posiadające ten model mogą być nieczynne nawet kilka dni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group