25 lat wspólnego spływania

02.12.2019   Autor: Czytelnik asta24
741---1043
Klub Kajakowy PTTK GWDA w Pile świętował swoje 25-lecie. Członkowie Klubu przybyli prawie w komplecie

Prezes PTTK GWDA Jacek Markiewicz wręczył wyróżnienia turystyczne aktywnym Klubowiczom. Wystawa pamiątek, trofeów, kronik i albumów dopełniła całości. Galę uświetnił występ duetu muzycznego Karoliny Furmańczyk i Karola Szonowskiego, po którym nastąpiła integracyjna biesiada z piosenką turystyczną.

Klub Kajakowy PTTK „GWDA” organizuje spływy nie tylko dla swoich członków, ale również proponuje imprezy ogólnodostępne, o których informuje w pilskich mediach i na swoich stronach: www.gwda.pila.pttk.pl oraz FB.
Spływy ogólnodostępne to:
1. Spływ z okazji wyzwolenia Piły zawsze w okolicy 14 lutego – kontynuujący tradycję pilskich spływów organizowanych lata temu przez Henryka Chrzanowskiego z pilskiej Parowozowni.
2. Trasa kajakowa na rajdzie „Wiosenne Przebudzenie” – w pierwszą sobotę po 21 marca, połączona z robieniem i topieniem marzanny.
3. Wiosna na Rurzycy – organizowany w maju – w pierwszych latach jako trasa kajakowa Rajdu Staszicowskiego, a później jako samodzielny spływ, bo rajd nie zawsze kończył się nad rzeką. Obecnie występuje pod nazwą „Wiosna Beaty”, dla upamiętnienia zmarłej wieloletniej prezeski Beaty Marek.
4. Pożegnanie Lata – spływ Gwdą z Ptuszy - ostatnia wakacyjna aktywność na koniec sierpnia, obecnie bijąca rekordy zainteresowania, w bieżącym roku gościliśmy ponad 80 osób!
5. Trasa kajakowa na rajdzie „Piknik Marciński” – zawsze 11 listopada, do niedawna przeważnie do Kaliny, choć ostatnio do gościnnego Motylewa.
6. Spływ Mikołajkowy około 6 grudnia – niegdyś występujący pod nazwą ”andrzejkowo – barbórkowo – mikołajkowy”, ostatnio połączony z obdarowywaniem dzieciaków z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego prezentami przygotowanymi ze składek klubowiczów. Najczęściej do Motylewa.

opr. Joanna Piotrowska, prezeska Klubu PTTK „GWDA”

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group