Lodowisko w Szamocinie otwarte

16.11.2019   Autor: Mateusz Manthai
185---66
Lodowisko przy ulicy Hallera w Szamocinie otwarte. To już drugi sezon funkcjonowania miejskiej ślizgawki, która powstała w ramach lokalnego funduszu obywatelskiego.

 - Otwieramy lodowisko. Nasi hokeiści porobili uprawnienia i tworzą szkółkę hokeja na lodzie. Poprzez zabawę będą uczyli jazdy na łyżwach, gry w hokeja i zamiłowania do tego sportu. Obserwujemy też fajną rzecz, że na lodowisku pojawiają się seniorzy 70+. kilka osób jeździ aktywnie na łyżwach. W zeszłym roku jeździli i w tym roku też dopytywali się, czy będą mogli jeździć na łyżwach - mówi  Eugeniusz Kucner, burmistrz Szamocina
Ślizgawka wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i gminy Szamocin. W zeszłym sezonie sprzedano prawie 11 tysięcy biletów wstępu. Oprócz dzieci i dorosłych z lodowiska korzystać będą hokeiści klubu Siekiera, występującego w Pilskiej Lidze Hokeja Amatorskiego. Przy ulicy Hallera będzie możliwość wypożyczenia i naostrzenia łyżew. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19:30 oraz w soboty i niedziele od 10 do 21. Normalny bilet kosztuje 8 złotych, zaś ulgowy 6 złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group