Wyremontowana droga do Zawady będzie gotowa w czerwcu

05.11.2019   Autor: Magdalena Lach
---

Droga powiatowa Piła - Zawada przejdzie gruntowną modernizację. Będzie wylana nowa nawierzchnia, powstaną chodniki i przystanki autobusowe. Ponad połowę środków na remont powiat pilski pozyskał z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku
 

- Mieszkańcy miejscowości Zawada zostaną połączeni z granicami miasta Piły nową drogą na całym odcinku, drogą bezpieczną. A w części zabudowanej również chodnikiem - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 

Remont drogi był częściowo wykonany w latach wcześniejszych. Do zrealizowania pozostały kolejne dwa kilometry. Remont obejmie odcinek drogi od ul. Kamiennej w Pile w kierunku Zawady do odcinka, który wyremontowano w latach 2016-2018. Ma być wylany nowy asfalt, powstaną chodniki, przystanki autobusowe i trzy przejścia dla pieszych.  Wartość całej inwestycji to ponad 2 miliony zł, z czego 60% to środki zewnętrzne pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group