Liceum w Czarnkowie Super Szkołą

03.11.2019   Autor: Magdalena Lach
929---41
Liceum w Czarnkowie z tytułem Super Szkoły. W ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolska uczniowie przez rok uczestniczyli w rozgrywkach przeprowadzonych zdalnie. W końcowej klasyfikacji z czterech przedmiotów szkoła imienia Janka z Czarnkowa uzyskała najlepszy wynik w województwie.

Rozgrywki były przeprowadzane w czterech ligach: historii, matematyki, fizyki i języka angielskiego. W dwóch ostatnich czarnkowscy licealiści zdobyli pierwsze miejsce.

-było to fajne doświadczenie, ponieważ mogliśmy wspólnie zastanawiać się nad odpowiedzią
-pozwoliły rozwinąć trochę angielski, rozwinąć to z innej strony -
mówią uczniowieW rozgrywkach o tytuł Super Szkoły wzięło udział 170 placówek z Wielkopolski. Każda z nich została wyposażona w sprzęt informatyczny, który pozwalał na zdalne łączenie się z organizatorami konkursu i innymi szkołami. Wytypowani uczniowie przygotowywali się do rozgrywek w danym obszarze wiedzy. Otrzymywali od nauczycieli materiały, z których następnie odbywał się zdalnie egzamin.
-My po prostu poprzez technologię informatyczną przybliżamy, organizujemy jedną wspólną platformę, na której młodzież i nauczyciele komunikując się, podnoszą swoje kwalifikacje- tłumaczy Piotr Waśko, dyrektor projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Uczniowie oraz nauczyciele za wywalczenie najwyższego miejsca na podium w pierwszej edycji konkursu otrzymali e-booki. A liceum puchar Super Szkoły

-Podnosi prestiż szkoły. My jesteśmy szkołą środowiskową. Przyjeżdżają uczniowie z większych miejscowości i z małych szarych wiosek. I są pewni, że jeżeli szkoła uzyskuje takie sukcesy w konkursach, to to się przełoży również na ich wiedzę - mówi Sławomir Żarczyński, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie.

Projekt edukacyjny „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” organizuje samorząd województwa wielkopolskiego i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Potrwa on do końca 2022 roku. Jest to największy tego rodzaju projekt w Wielkopolsce ukierunkowany na rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów. Wartość dotacji unijnej na ten cel to ponad 105 mln zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group