Oszukała ponad 2,5 tysiąca osób! Została zatrzymana

30.10.2019   Autor: Redakcja
---816
Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali oszustkę, która oferując przez internet pracę chałupniczą, kazała wpłacać na swoje konto pieniądze, które miały pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania. Wpłacający nigdy długopisów nie dostawali. W sumie 34-latka wyłudziła około 30 tys. zł od około 2,5 tys. osób. Pokrzywdzonych może być jednak znacznie więcej.
 
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że mieszkanka gminy Miasteczko Krajeńskie prowadzi nielegalny internetowy biznes. 34-letnia kobieta na jednym z portali internetowych oferuje atrakcyjne warunki pracy chałupniczej, która polega na składaniu długopisów. Trzeba było jedynie wpłacić na wskazane przez nią konto 12,50 zł. Ta suma miała pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania. Jak ustalili pilscy policjanci praca była fikcją, a oszukanych osób bardzo wiele.
 
W połowie października policjanci zatrzymali na terenie powiatu pilskiego 34-latkę. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa i dodała, że z tytułu prowadzenia nielegalnego biznesu miesięcznie zarabiała średnią krajową pensję. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że oszustka w ciągu dwóch lat oszukała w ten sposób ok. 2,5 tys. osób na łączną kwotę ok. 30 tys. złotych. Prowadzący sprawę funkcjonariusze podkreślają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.
 
Zatrzymana kobieta wcześniej była karana za oszustwa. Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara więzienia do 8 lat.
opr. podkom. Żaneta Kowalska, KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group