Ogólnodostępny defibrylator pojawi się na chodzieskim rynku

23.10.2019   Autor: Mateusz Manthai
Ogólnodostępny defibrylator pojawi się na chodzieskim rynku. Fundacja Ukryte Marzenia realizuje projekt, mający na celu propagowanie wiedzy na temat pierwszej pomocy.

#4 minuty - to projekt realizowany przez Fundację Ukryte Marzenia z Chodzieży. W ramach przedsięwzięcia prowadzone są szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Najważniejszy jednak jest zakup ogólnodostępnego defibrylatora.

- Zawsze bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważną kwestią. Takie właśnie urządzenie będzie podnosiło bezpieczeństwo. Każdy z nas będzie mógł uratować komuś życie - tłumaczy Patryk Strzępka z Fundacji Ukryte Marzenia.

2 elektrody w defibrylatorze tworzą impuls elektryczny. Impuls ten pobudza serce, które zaczyna normalnie funkcjonować. Defibrylatory AED pojawiają się w wielu publicznych miejscach. Ich zaletą jest to, że są proste w użyciu.

- Defibrylatory w miejscach publicznych są automatyczne, czyli tzw. AED. Każdy nieprzeszkolony może ich użyć. Sprzęt sam wytłumaczy co mamy robić z pacjentem - wyjaśnia Dariusz Gapiński, ratownik medyczny.

Defibrylator niebawem pojawi się na ścianie Banku Spółdzielczego przy chodzieskim rynku. Będzie dostępny 24 godziny na dobę. Drugi defibrylator prawdopodobnie zlokalizowany będzie w Budzyniu.

Koszt takiego specjalistycznego sprzętu to 6-7 tysięcy złotych. Fundacja otrzymała dofinansowanie na pozyskanie tego specjalistycznego sprzętu z PZU.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group