Maraton filmowy za wysoką frekwencję już w sobotę

16.10.2019   Autor: Redakcja
2564---271
Półmaraton filmowy w Pile w nagrodę za wysoką frekwencję. Prezydent Piotr Głowski obiecał, że jeśli frekwencja będzie wyższa niż cztery lata temu to w RCK odbędzie się darmowy pokaz komedii.

W Pile frekwencja wyniosła 65,18% i tym samym była 11 punktów procentowych wyższa niż w poprzednich wyborach parlamentarnych. Dzięki temu pilanie już mogą szykować się do kina. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 w Regionalnym Centrum Kultury rozpocznie się maraton filmowy. Wstęp oczywiście jest wolny.

godz. 10.00
„Stateczek Eliasz”
(Elias og Storegaps Hemmelighet)
animacja , Norwegia (73 min.)
reż.: Simen Alsvik, Karsten Fullu
Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Jednak Eliasz daje sobie radę. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.

godz. 11.30
„Magiczny dywan”
(Hodja fra Pjort)
animacja, familijny, Dania (81 min.)
reż. Karsten Kiilerich
Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swej zaginionej wnuczki. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

godz. 13.00
„Rodziny się nie wybiera”
(La ch’tite famille)
komedia, Francja (107 min.)
reż. Danny Boon
wyst.: Danny Boon, Line Renaud, Laurence Arné,
Valérie Bonneton
Wszyscy znają go jako pozbawionego własnej rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina.

godz. 15.00
„Kręcisz mnie”
(Tout le monde debut)
komedia romantyczna , Francja (107 min.)
reż. Franck Dubosc
wyst.: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein
Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, "podobnie jak on" poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.
godz. 17.00
„Dobry wojak Szwejk
” (Dobrý voják Švejk)
komedia, Czechosłowacja (108 min.)
reż. Karel Steklý
wyst.: Rudolf Hušinský, Svatopluk Beneš, František Filipovský
Szwejk, zwolniony wcześniej z wojska z powodu notorycznego idiotyzmu, wiedzie spokojny żywot w praskiej dzielnicy Vinohrady, utrzymując się z handlu nierasowymi psami. Lecz w dniu zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, do drzwi naszego bohatera stuka Historia... Okazuje się wówczas, że przypomniała sobie o nim administracja cesarstwa austro-węgierskiego, wcielając go na nowo do służby wojskowej. Szwejk, z niezwykłą (z pozoru) gorliwością stosuje się do oficjalnych patriotycznych haseł, kompromitując przy tym ich bezdenną głupotę i powodując nieustanne katastrofy.

godz. 19.00
„Pali się, moja panno”
(Hoři, ma panenko!)
komediodramat, Włochy, Czechosłowacja (73 min.)
reż. Miloš Forman
wyst.: Jan Vostrčil, Josef Šebánek, Josef Velnoha
Trwają przygotowania do corocznego Balu Strażaków. W tym roku ma być to szczególna okazja ponieważ Królowa Piękności wybrana w trakcie balu ma wręczyć specjalną nagrodę za długoletnią służbę byłemu przewodniczącemu komitetu strażackiego 86 letniemu Aloizovi Vranie. "Pali się moja panno" to jeden z pierwszych filmów Milosza Formana. Jest to gorzka komedia o ludzkich niedostatkach. Ponieważ wszystko co się dzieje wokół strażackiego balu w podkarkonoskiej wsi na pierwszy rzut oka może się wydać zabawne, nie mniej jednak ogólny wydźwięk pozostaje gorzki.

godz. 21.00
„Co robimy w ukryciu”
(What We Do in the Shadows)
horror, komedia, Nowa Zelandia, USA (86 min.)
reż. Jemaine Clement, Taika Waititi
wyst.: Jemaine Clement, Taika Waititi, Jonny Brugh
Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

Wstęp wolny

fot. Sławomir Nakoneczny

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group