Wybieg dla kotów w pilskim schronisku

23.09.2019   Autor: Magdalena Lach
526---96
Koty z pilskiego schroniska mają zewnętrzny wybieg. Woliera w Miluszkowie powstała dzięki internetowej zbiórce pieniędzy.

- To jest nowość. Chcieliśmy, aby koty jednak były również na zewnątrz. Nie było takiej możliwości do tej pory. Poza tym zaczynamy inwestycję, będziemy remontować kociarnię tą obecną. W związku z tym była pilna potrzeba, aby koty mogły być na zewnątrz - tłumaczy Alicja Dorsch, prezes zarządu pilskiego schroniska.

Wybieg dla kotów powstał przy pomocy funduszy z internetowej zbiórki. Wybudowali go sami pracownicy wraz z wolontariuszami.
Od 9 miesięcy schronisko funkcjonuje w zmienionej formie. Obiekt w Leszkowie przejęła miejska spółka pn. Pilskie Schronisko dla Zwierząt, a współwłaścicielem jest spółka wodno-ściekowa Gwda. Powołano nowy zarząd oraz zmieniono nazwę na „Miluszków”. Prężniej zaczął działać wolontariat. Obecnie jest w nim ponad 100 osób.

Psy otrzymują microchip, są odrobaczane i otrzymują komplet szczepień. Adopcje są dokonywane rozważnie. Warunkiem jest dwukrotny spacer z wybranym pupilem oraz rozmowa z przyszłymi właścicielami. W schronisku przebywa obecnie ponad 250 psów i 70 kotów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group