3 mln z Funduszu Dróg Samorządowych dla chodzieskiego

20.09.2019   Autor: Mateusz Manthai
1076---215
Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych rozdane. Na remonty dróg do powiatu chodzieskiego trafi blisko 3 miliony złotych.

288 milionów złotych to kwota, jaką otrzymają wielkopolskie samorządy na remonty dróg. W najbliższym czasie zrealizowanych zostanie 56 zadań powiatowych i ponad 130 gminnych. Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafiły także do powiatu chodzieskiego. Jedną z wyremontowanych dróg będzie ulica Sosnowa w Laskowie.

- Chcemy tutaj zbudować asfaltową drogę z pełną infrastrukturą, bo już widzimy, że lampy są. Stoimy na skrzyżowaniu z drogą gminną, która została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. To osiedle w Laskowie zostanie wyposażone w nowe drogi - tłumaczy  Eugeniusz Kucner, burmistrz Szamocina.

Koszt tej inwestycji to 655 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych opiewa na kwotę blisko 400 tysięcy. Nowej drogi doczekają się także mieszkańcy gminy Margonin.

- Ma zostać wykonana droga w miejscowości Lipiniec. Kilometr drogi, który ma kosztować około 1 milion 300 tysięcy złotych, z czego otrzymaliśmy 50% dofinansowania. Jednak złożone mieliśmy projekty na dwie drogi - informuje Janusz Piechocki, burmistrz Margonina.

Druga inwestycja została umieszczona na liście rezerwowej Urzędu Wojewódzkiego. Dwa dofinansowania otrzymał powiat chodzieski. Wyremontowana zostanie dalsza część ulicy Ofiar Gór Morzewskich w Chodzieży, oraz ulica Cmentarna i ulica Broniewskiego w Margoninie. Łączny koszt obu inwestycji to prawie 2 miliony złotych, z czego dofinansowanie wyniesie nieco ponad 900 tysięcy złotych.

- Drogi są nerwem i dla gospodarki i dla ruchu. Dla nas bardzo ważne jest to, że one bardzo często ulegają degradacji poprzez jakieś okoliczności awaryjne. Wystarczy, że na DK 11 jest jakieś zdarzenie, puszcza nam się wtedy przez nasze drogi powiatowe i lokalne drogi miejskie zastępczo ten ciężki, wielki transport z tirami - mówi Mirosław Juraszek, starosta chodzieski.

Środki z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymała także gmina Chodzież, która przeprowadzi remont ulicy Makowej w Ratajach. Koszt tej inwestycji to 339 tysięcy złotych, a dofinansowanie to 169 tysięcy złotych. Natomiast budżet drogowy gminy Budzyń zasiliła kwota 681 tysięcy złotych na remont ulicy w Nowym Brzeźnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group