Konkurs na najlepszą pracę magisterską

10.09.2019   Autor: Redakcja
698---551
Trwa kolejna edycja konkursu na temat ochrony konkurencji i ochrony konsumentów. Pula nagród wynosi 20 tys. zł. Na prace czekamy do 31 października.

Przypominamy o kolejnej edycji konkursu Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konkurencji oraz najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konsumentów. W tej edycji swoje opracowania mogą jeszcze zgłosić studenci, którzy mają termin obrony do połowy października. Do udziału w konkursie zachęcamy absolwentów wszystkich kierunków, w szczególności prawa, ekonomii, administracji lub zarządzania.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
  1. napisać pracę w języku polskim w jednym z wyznaczonych obszarów tematycznych (ochrona konkurencji albo ochrona konsumentów)
  2. obronić pracę od 16 października 2018 r. do 15 października 2019 r.
  3. otrzymać za pracę ocenę bardzo dobrą
  4. przesłać pracę ze wszystkimi wymaganymi dokumentami do 31 października 2019 r.
Opracowania w konkursie z zakresu ochrony konkurencji powinny poruszać zagadnienia dotyczące praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji lub pomocy publicznej.
Z obszaru ochrony konsumentów czekamy na prace poświęcone prawnym i ekonomicznym aspektom ochrony konsumentów z wyłączeniem kwestii obejmujących nadzór rynku, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwo żywności i żywienia oraz jakość wyrobów i usług.
Jakie są wymagane dokumenty?
  1. wypełniony formularz zgłoszeniowy
  2. egzemplarz pracy ― wydrukowany dwustronnie w formacie A4 w miękkiej oprawie oraz w wersji elektronicznej
  3. jednostronne streszczenie (w wersji drukowanej oraz elektronicznej)
  4. zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające termin obrony i temat
Szczegółowe informacje, regulaminy oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: https://www.uokik.gov.pl/konkurs_prace_dyplomowe.php
Co można wygrać?
W każdym z obu obszarów tematycznych można otrzymać: za pierwsze miejsce 5 tys. zł, drugie 3 tys. zł i trzecie 2 tys. zł. Laureaci mogą też liczyć na publikację pracy oraz odbycie płatnych, maksymalnie trzymiesięcznych praktyk absolwenckich.
Dla uczestników konkursu z zakresu ochrony konkurencji przewidziana jest dodatkowa nagroda wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w wysokości 5 tys. zł.

Jak zgłosić pracę?
Prace, które zostały obronione od 16 października 2018 r. do 15 października 2019 r. można zgłosić do 31 października 2019 r. Zgłoszenia można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w kancelarii Urzędu (decyduje data wpływu). Na kopercie należy dopisać odpowiednio „Konkurs na pracę magisterską BP konkurencja” lub „Konkurs na pracę magisterską BP konsumenci”. Wyniki ogłosimy w pierwszym kwartale 2020 r.
Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, patronem ― Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

opr. UOKiK

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group