Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego spotkał się z mieszkańcami Wałcza

06.09.2019   Autor: Justyna Zamorska

W Wałeckim Centrum Kultury gościł Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Polityk rozmawiał z mieszkańcami o aktualnym stanie wymiaru sprawiedliwości.

- To jest jakiś upadek w ogóle środowiska, związanego z Ministerstwem Sprawiedliwości. Także sędziowie, którzy dali się uwikłać w takie postępowania i działania. Nie wiadomo czy byli kierowani, czy sami to wymyślili niezależnie od tego. Po prostu nie powinni być nigdy sędziami, teraz ludzie bardzo wyraźnie mówią, ci ludzie nie powinni wrócić do sądzenia, oni powinni odejść z zawodu. Taka jest sytuacja, także państwo polskie jest w bardzo ciężkim kryzysie - mówił Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Polityk mówił między innymi o obecnym stanie państwa, sytuacji politycznej i relacjach Polski z Unią Europejską.Były sędzia Trybunału Konstytucyjnego otwarcie mówił o błędach popełnianych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Mieszkańcy chętnie zadawali pytania, a spotkanie zakończyło się oklaskami na stojąco.

Cała rozmowa z Jerzym Stępniem w programie Prosto z mostu w TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group