Skorzystają niepełnosprawni i starsi. Zobaczcie kto dostał w sumie milion zł

20.08.2019   Autor: Mateusz Manthai
1170---251
Ponad milion złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych trafi do stowarzyszeń w naszym regionie.

4,5 miliona złotych trafi w ręce organizacji pozarządowych w Wielkopolsce. Stowarzyszenia z naszego regionu otrzymają z tej kwoty ponad milion złotych. 50 tysięcy złotych trafi do chodzieskiego Bioderka. Na co będą wykorzystane?

- Będzie to rehabilitacja tu na naszej sali, ponieważ mamy dzieciaczki z chorobami genetycznymi, z porażeniem mózgowym, więc dla dzieci mamy pływanie na małych żaglówkach. Dzieci w kamizelkach uczą się pływać, oswajają się z wodą. Mamy również w Klotyldzinie, w Alpakolandii hipoterapię dla tych dzieciaczków - wymienia Honorata Pilarczyk, prezes Stowarzyszenia Bioderko.

A także karnety na basen, oraz specjalistyczne zabiegi takie jak akupunktura, czy pulsacyjne pole magnetyczne i co ważne z projketu mogą skorzystać też mieszkańcy Ujścia i Piły.

Stowarzyszenie Amazonek „Różowa Wstążeczka” otrzymało 55 tysięcy złotych na rehabilitację społeczną i fizyczną dla kobiet.

- Osoby po chorobie nowotworowej, gdzie mają usunięte węzły chłonne wymagają takiej rehabilitacji w zasadzie do końca życia. Dlatego jest to dla nas bardzo ważne, cieszymy się, że udało się nam po raz kolejny pozyskać takie środki i na pewno panie w naszym stowarzyszeniu będą bardzo zadowolone -  zapewnia Małgorzata Polzin, prezes Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek.


Pilskie Stowarzyszenie „Krok po kroku” otrzymało najwyższe dofinansowanie. 120 tysięcy złotych na realizację filmu dotyczącego nurkowania. Aktorami będą osoby z niepełnosprawnościami, które pokażą, że nurkowanie to sport dla wszystkich.

- Myślę, że gdyby nie takie dofinansowanie, nawet byśmy nie marzyli o takim filmie. To jest taki luksus. Generalnie filmy instruktażowe już dawno powstały, ale nigdzie na ziemi jeszcze takiego filmu nie nakręciły osoby z niepełnosprawnościami - przekonuje Krzysztof Trawiński, Stowarzyszenie Krok po kroku HSA.

Oprócz tych organizacji, dofinansowanie otrzymają także m.in. Fundacja Sowelo z Piły, Polskie Stowarzyszenie Widoki z Chodzieży, czy Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile. W sumie w Wielkopolsce wsparcie otrzyma 10 organizacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group