Na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Tucholskiej i Okólnej powstanie rondo

12.07.2019   Autor: Artur Maras
Na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Tucholskiej i Okólnej powstanie rondo. Koszt przebudowy wyniesie 3,5 mln złotych. Większość środków stanowi unijne dofinansowanie. Przebudowa ma zakończyć się do 2020 roku.

- Staraliśmy się przygotowując te koncepcję, wpisać się w te istniejące uwarunkowania co nie było rzeczą łatwą dlatego, że w okolicy istnieją już zabudowania, domy, które stoją i stanowią pewnego rodzaju ograniczenie. Jest duży skwer z obecnie istniejącym placem zabaw, ale też mając na względzie potrzeby lokalnej społeczności nie chcieliśmy tego skweru w całości zagospodarować na to rondo - mówi Jolanta Sobieszczyk dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Piły.

Powstanie ono tak, aby spora część znajdującego się tam placu zabaw nie uległa zmianie. Prace oprócz ronda przewidują także powstanie ścieżki rowerowej od ulicy Młodych do ul. Ludowej i to ona powstanie najszybciej, bo gmina posiada na nią już gotowy projekt.

Na pozostałe prace, w tym przebudowę skrzyżowania, Urząd Miasta ogłosi niedługo przetarg w formie zaprojektuj i wybuduj. Przy jego pomyślnym rozstrzygnięciu nowym rondem kierowcy pojadą pod koniec 2020 roku. Gmina otrzymała na ten projekt dofinansowanie unijne w kwocie 2,7 mln zł. 800 tys. dorzuciło miasto.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group