Henryk Stokłosa uhonorowany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

18.06.2019   Autor: Redakcja
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu wyróżniło Henryka Stokłosę wyjątkową statuetką Ignacego Jana Paderewskiego, która została ustanowiona z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Podczas uroczystości wręczenia statuetki prezydent poznańskiego Towarzystwa dr Marian Król tłumaczył jak ważne jest to wyróżnienie - To wyraz naszego najwyższego uznania dla działań Pana Senatora na rzecz pracy organicznej w wymiarze patriotycznym jak i obywatelskim.

Chciałbym serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Jestem szczęśliwy, że mogę z Państwem współpracować. To dla mnie wielki honor i zaszczyt – powiedział Henryk Stokłosa.

Podczas spotkania, które odbyło się w minionym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Pile,  wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Henryk Stokłosa został także uhonorowany Kombatanckim Certyfikatem Pamięci. Certyfikat przyznał Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu za przekazywanie wiedzy i doświadczenia życiowego młodym ludziom, ucząc ich rozumienia takich słów jak praca, honor, godność, wolność i sprawiedliwość: Te słowa są spuścizną i przesłaniem naszych wielkich Wielkopolan jak H. Cegielski, K. Marcinkowski, Ks. Wawrzyniak i wielu innych, które również w sobie prezentuje Pan Senator RP – napisano w uzasadnieniu.


opr. i fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group