Niemal 800 tys. zl. na promocję biznesu i "Szatnie na medal"

10.06.2019   Autor: Redakcja
1277---1145
Niemal 800 tys. zł dla powiatu pilskiego na dofinansowanie projektu pod nazwą Promocja Gospodarcza Powiatu Pilskiego oraz na remont szatni w Zespole Szkół w Łobżenicy w ramach projektu "Szatnia na medal".

Dotacja z WRPO 2014+ na promocję gospodarczą to 750 tys. zł.

– Kolejne unijne pieniądze trafią wprost do mieszkańców powiatu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom gminy z terenu powiatu pozyskają inwestorów zagranicznych, a przedsiębiorcy partnerów biznesowych. Wszystko to w przyszłości przełoży się na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego regionu  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Założenia projektu:
W ramach projektu zostanie wdrożony i zrealizowany kompleksowy system rozwoju gospodarczego powiatu, który ma zwiększyć rozpoznawalność  powiatu pilskiego jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów i rozwoju biznesu. Projekt obejmie swoim zasięgiem dotknie przeszło 6 tys. przedsiębiorców, bo tylu działa na terenie regionu w branżach zaliczanych do tzw. inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Z tej puli blisko 60 skorzysta z oferowanych działań. 

Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu. Zaplanowano m. in.:
-  Branche biznesowe połączone ze szkoleniami dla przedsiębiorców. Będą one okazją do zdobycia i rozwinięcia kontaktów biznesowych, a także do skorzystania ze wskazówek fachowców, jak wprowadzić swoje produkty, czy usługi na rynki zagraniczne.
- Przedsiębiorcy wezmą udział w branżowych targach w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech, a powiat pilski sfinansuje wszystkie koszty związane z wyjazdem na targi i utworzeniem stoisk wystawienniczych.
- Warsztaty skierowane wprost do pracowników urzędów gmin. Obejmą one tematykę z zakresu pozyskiwania inwestorów gospodarczych i przygotowywania ofert inwestycyjnych.
- Utworzenie platformy inwestycyjnej. Na niej przedsiębiorcy, ale i gminy będą mogli zamieszczać i na bieżąco aktualizować swoje oferty inwestycyjne.
- Wydanie materiałów promocyjnych, w różnych językach, które wpłyną na rozpoznawalność marki powiatu pilskiego jako regionu gospodarczo atrakcyjnego.
- Projekt potrwa blisko 3 lata. Rekrutacja przedsiębiorców ruszy we wrześniu.
Na projekt "Szatnie na medal" pilski samorząd otrzymał niemal 30 tys. zł.

fot. i opr. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group