Festyn parafialny na Zielonej Dolinie

08.06.2019   Autor: Artur Maras

Festyn Parafialny w najbliższą niedzielę na Zielonej Dolinie. Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile organizuje przy kościele zabawę nie tylko dla parafian. Będzie wiele atrakcji, ale celem festynu jest integracja oraz zbiórka pieniędzy na dokończenie budowy świątyni.

-To już od kilkunastu lat nasza parafia organizuje festyn parafialno-rodzinny. Głównym i podstawowym celem jest po prostu integracja naszego osiedla i wszystkich mieszkańców ale tez wszystkich, którzy przychodzą, przyjeżdżają na to wydarzenie. W tle zawsze widoczna budowa kościoła i to drugi cel naszego spotkania. Spotykamy się po to żeby zbierać fundusze na dalszą budowę naszej świątyni - mówi ks. Aleksander Głombiowski, współorganizator Festynu Parafialnego w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile

Parafia zaprasza na festyn wszystkich, nie tylko parafian. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci oraz napoje i jedzenie, a także pokazy taneczne i samoobrony oraz ratownictwa medycznego, a także liczne występy i pokazy. W trakcie festynu będzie można także zakupić cegiełki na budowę kościoła. Każda z nich weźmie udział w losowaniu fantów. Podczas festynu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację kilkunastoletniej parafianki, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group