PWSZ kształci nowoczesne kadry medyczne

06.06.2019   Autor: Redakcja
1558---725
Praktyczne przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy to podstawa, której oczekują pracodawcy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile doskonale odpowiada na aktualne potrzeby, prowadząc studia, które łączą teorię akademicką z praktyką. W bardzo dobrej sytuacji są studenci kierunków medycznych, którzy zdobywają umiejętności praktyczne na najwyższej klasy urządzeniach specjalistycznych.

Elektroniczni pacjenci, którzy symulują funkcje życiowe, kilkadziesiąt scenariuszy medycznych przypadków skomplikowanych i rzadkich oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności praktycznych w warunkach klinicznych, ale w bezpiecznym środowisku, w którym popełnienie błędu nie powoduje krzywdy pacjenta. Tak właśnie wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo, które odbywają się m.in. w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych.

INNOWACYJNE KSZTAŁCENIE PRZYSZŁYCH PIELĘGNIAREK I PIELĘGNIARZY
Zanim studenci trafią do oddziałów szpitalnych na praktyki, ćwiczą w salach: opieki pielęgniarskiej  wysokiej wierności; symulacji z zakresu ALS (Advance Life Support); symulacji z zakresu BLS (Basic Life Support); umiejętności pielęgniarskich; umiejętności technicznych oraz sali egzaminacyjnej OSCE. Istotne jest także pomieszczenie kontrolne, z którego wykładowcy mają możliwość sterowania elektronicznymi pacjentami oraz nagrywania działań studentów, które później omawiane są podczas tzw. debriefingu.

Całkowity koszt powstania tego najnowocześniejszego centrum kształcenia medycznego w regionie, to ponad 3,5 mln zł. Warto również wspomnieć, że Uczelnia stara się o uruchomienie studiów magisterskich, tak więc najprawdopodobniej już od października, z oferty studiów skorzystać będą mogły również pielęgniarki, które chcą uzupełnić wykształcenie.
 

 
BEZPŁATNY AKADEMIK I CERTYFIKOWANE SZKOLENIA DLA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
Z doskonałej klasy sprzętów korzystają również przyszli ratownicy medyczni, którzy mają do swojej dyspozycji m.in. uczelnianą karetkę pogotowia. Dzięki temu mogą oni doskonalić swoje umiejętności w warunkach symulujących realne zdarzenia medyczne. Ratownicy, oprócz znacznej dawki wiedzy medycznej, zdobywają także umiejętności współpracy m.in. ze strażakami, z którymi często prowadzone są wspólne akcje.
Dodatkowo, dla nowych studentów ratownictwa medycznego w PWSZ w Pile, Uczelnia przygotowała bezpłatne kursy: kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP); ratownika wodnego; dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych oraz medycyny taktycznej.
Ci, którzy rozpoczną naukę od października, mogą również liczyć, przez 1 rok, na bezpłatny akademik.
 
Korzystając z doskonałe kadry medycznej oraz wyposażenia kierunków medycznych, PWSZ w Pile prowadzi również studia magisterskie, 5-letnie na kierunku fizjoterapia oraz studia licencjackie z kosmetologii. Studenci tych kierunków również mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, wspierające ich umiejętności m.in. w Centrum Fizjoterapii, gdzie znajdują się urządzenia m.in. do: laseroterapii, hydroterapii, magnetoterapii oraz jedyna w północnej Wielkopolsce kriokomora.
                       
Warto więc rozpocząć przygodę z kształceniem na kierunkach medycznych. Rekrutacja on-line na studia rozpoczyna się od 3 czerwca. Szczegóły znajdują na stronie PWSZ Piła.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group