6,5 mln zł dotacji dla szkół w regionie

03.06.2019   Autor: AK
1002---149
6,5 mln zł dotacji unijnej trafiło do szkół północnej Wielkopolski. Za te środki będą doposażane klasy branżowe, a nauczyciele przejdą specjalistyczne szkolenia.

Ukończenie Technikum Handlowego, Informatycznego, czy Budowlanego daje szansę na dobry, ciekawy i dobrze opłacany zawód.Zarząd Województwa w konkursie na kształcenie zawodowe wybrał niemal 40 projektów, z czego 9 będzie realizowanych na północy Wielkopolski. Dlaczego wspieranie przyszłych zawodowców jest takie ważne?

- Bo to zazwyczaj są takie pasje, i kiedy ta pasja przechodzi w pracę zawodową sprawia największą przyjemność - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Największym beneficjentem jest powiat pilski, gdzie niemal tysiąc uczniów z sześciu szkół zostanie objętych programem. Pieniądze otrzyma też Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.
- Bardzo ważną częścią kwoty jest zakup właśnie centrum obróbczego CNC, obrabiarki CNC, bardzo dużej ilości wyposażenia, materiałów eksploatacyjnych - wymienia Andrzej Hencel, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

Zespół Szkół w Wieleniu otrzymał ponad 650 tys zł dotacji z WRPO 2014+. 50 uczniów skorzysta ze wsparcia.

- Projekt zakłada zakup sprzętu i to na kwotę około 130 tysięcy sprzęt będzie wybierany przez nauczycieli zawodu wspólnie tutaj z realizatorem projektu taki najważniejszy, który jest konieczny do prowadzenia takich zajęć już w bardzo nowoczesny sposób - przekonuje Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

W sumie do szkół z północnej Wielkopolski trafiło 6,5 mln zł dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group