Rezygnacja dyrektora szpitala w Pile z protokołem pokontrolnym i prokuraturą w tle?

31.05.2019   Autor: Redakcja
1293---64
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Rafał Szuca złożył rezygnację. Czy ma to związek z przeprowadzoną na początku roku kontrolą oraz protokołem pokontrolnym, który trafił do prokuratury? 

Dyrektor pilskiego szpitala nie chciał zdradzić powodów swojej rezygnacji. Powiedział, że nie chce się na ten temat wypowiadać.

- Jest to częścią mojego prywatnego życia. Decyzja podyktowana jest różnymi sytuacjami i bardzo bym prosił to uszanować - dodał Rafał Szuca.

Dyrektor nie chciał skomentować czy jego rezygnacja jest skutkiem audytu przeprowadzonego w szpitalu na początku roku. Dodał, że protokół z kontroli jest poza jego dyspozycją i nie chce na ten temat się wypowiadać. Zaś w sprawie samego audytu wskazał, że podczas przeprowadzenia kontroli w szpitalu nikt z nim się nie kontaktował.

- Nikt ze mną nie rozmawiał. Nikt nie zadał mi żadnego pytania - zakończył Rafał Szuca. Dyrektor będzie pełnił swoje obowiązki do 30 czerwca br. 

Do wspomnianego przez dyrektora szpitala protokołu odniósł się również starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Analiza treści tego protokołu może wzbudzać, w mojej ocenie, pewne wątpliwości, co do przestrzegania przepisów, w tym również tych przepisów natury prawno - karnej. Więc zgodnie z obowiązującym prawem złożyliśmy wniosek o dokonanie takiej oceny prawno - karnej przez właściwy organ i to się w tej chwili odbywa. Jak zaznaczył starosta na dziś nie można jeszcze ferować żadnych wyroków.


Nam udało się ustalić, że oceną prawną protokołu i wielu innych dokumentów ze szpitala zajmuje się prokuratura w Środzie Wielkopolskiej. Ocena dokonywana jest pod kątem niegospodarności prowadzonej inwestycji,  gospodarki finansowej oraz rzekomego fikcyjnego zatrudnienia osób. Postępowanie sprawdzające prokuratury potrwa do 30 dni. Po tym terminie zostanie podjęta decyzja o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa.

Sprawa trafiła do prokuratury w Środzie Wielkopolskiej z powodu wyłączenia się pilskiej prokuratury z prowadzenia tej sprawy. 

Natomiast podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Pilskiego radni 14 głosami za przy 9 głosach przeciw zdecydowali o powołaniu komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile. Zadaniem komisji będzie przeprowadzenie konkursu zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia, w szczególności opracowanie i przyjęcie regulaminu konkursu, opracowanie projektu ogłoszenia o konkursie, rozpatrzenie zgłoszonych kandydatur i wybranie kandydata na stanowisko objęte konkursem. 

Rafał Szuca został wybrany dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Pile w 2014 roku. Wcześniej pełnił obowiązki dyrektora po odejściu Teresy Kwiecińskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group