Ryzyko przygruntowych przymrozków, a następnie uderzenie ciepła

28.05.2019   Autor: Adam Pelczyk
Tegoroczny maj pozostawia wiele do życzenia. Z danych z pilskiej stacji meteorologicznej wynika, że póki co temperatura maksymalna dla obecnego miesiąca wyniosła 24,1 st. Dni z wartościami powyżej 20 st. mieliśmy 9, w przedziale 15-20 st. – 7 natomiast z temperaturami na poziomie 10-15 st.  aż 12. Przed nami kolejny chłodniejszy okres, który może skutkować  nawet przygruntowymi przymrozkami. Na szczęście za kilka dni jest szansa na dużą zmianę w pogodzie.

Dzisiejszy dzień mija pod znakiem niżowej aury. Przeważa zachmurzenie oraz występują opady.
Na termometrach widnieją wskazania około 15 st.

W ciągu najbliższych kilku godzin spodziewamy się poprawy pogody i już w nocy deszcz nie powinien padać. Będzie to niestety chłodna noc, ze spadkami do 5-7 st.

Jutrzejszy dzień przyniesie kontynuację lepszej aury. Zagwarantuje ją układ wyżowy znad Europy Zachodniej. Pozostaniemy w zasięgu chłodnej masy powietrza, dlatego temperatura nie będzie wyższa niż 15-17 st.

Zdecydowanie najbardziej niekorzystne informacje mamy na noc ze środy na czwartek. Na skutek małej ilości chmur oraz niskiej prędkości wiatru, dojdzie do szybkiego wypromieniowania ciepła. W czwartkowy poranek przydadzą się cieplejsze ubrania, gdyż miejscami zobaczymy zaledwie 1-2 st. Przy gruncie wystąpią przymrozki, które mogą spowodować jeszcze większe straty w ogrodnictwie.

W czwartek powinno powoli zacząć się robić cieplej. Prognozuje się temperatury do 19-20 stopni i sporą dawkę Słońca.
Następne dni miną pod znakiem dalszego ocieplenia. W weekend zrobi się już gorąco. Temperatura powinna osiągnąć 25 st. a następnie nawet tę wartość przekroczyć.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group