Mieszkania dla tysiąca rodzin? Miasto zmienia plany zagospodarowania

15.05.2019   Autor: Artur Maras
738---422
Nowe tereny m. in. pod budownictwo mieszkaniowe oraz działki rekreacyjne. Gmina Piła planuje zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zmiany będą zauważalne już za dwa lata.

- W tym obszarze tego przystąpienia znalazł się duży teren należący do ogrodów działkowych. Te ogrody działkowe trochę się rozwinęły w stosunku do tego co było zapisane w 2015 r. w studium obowiązującym i dlatego prezydent zorganizował spotkanie z działkowcami, że ten teren zostanie powiększony o zagospodarowanie istniejące. I ten fragment znajdzie się w zmianach studium - tłumaczy Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Studium przygotowuje Miejska Pracownia Urbanistyczna. Obecnie obowiązuje to sprzed 4 lat. Teraz trzeba je dostosować do zmieniających się realiów. Łącznie planowane są zmiany w dziewięciu rejonach miasta. Zgodnie z wnioskiem działkowców powiększony zostanie teren ogrodów działkowych leżący przy lotnisku. Kolejna zmiana ma dotyczyć terenu na Leszkowie, gdzie powiększone zostaną tereny pod rozwój miejskiej oczyszczalni ścieków.
Przy ulicy Śniadeckich będzie dopuszczona zabudowa jednorodzinna i usługowa. W Śródmieściu zamiast samych usług radni dopuszczą także budownictwo wielorodzinne z usługami w parterze, a przy ul. Kamiennej możliwość budownictwa wielorodzinnego. Dzięki tym zmianom w Pile powstaną kolejne mieszkania dla nawet tysiąca rodzin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group