50 nowych nagrobków rozbitych. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

15.05.2019   Autor: Justyna Zamorska
Prawie 50 nagrobków – tyle zostało zniszczonych pomników na ekspozycji w jednym z zakładów pogrzebowych w Wałczu. Właściciele kierują prośbę o pomoc mieszkańców w odnalezieniu sprawcy.

- Chcielibyśmy bardzo zwrócić się do mieszkańców Wałcza, mieszkańców okolicznych, że może by nam pomogli wskazać, czy przekazać jakieś informacje, sugestie, czy ktoś coś słyszał czy widział, może gdzieś w rozmowie przypadkiem. Chcielibyśmy prosić i zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w ustaleniu tych osób, które tutaj zrobiły to co zrobiły - mówi Beata Kargol, współwłaścicielka zakładu pogrzebowego w Wałczu.

Przed miesiącem pod Strącznem doszło do tej dewastacji. Do dziś nie znaleziono sprawców. Stąd apel właścicieli zakładu pogrzebowego.W nocy z 16 z 17 kwietnia nieznani sprawcy doszczętnie zniszczyli prawie 50 nowych pomników. Sprawą zajmuje się już wałecka policja, a właściciele zakładu wyznaczyli nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys złotych za wskazanie sprawcy. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z Komedą Powiatową Policji w Wałczu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group