Ponad 1 mln zł dla przedsiębiorców

14.05.2019   Autor: Paweł Różycki
1534---358
Ponad 1 milion złotych (z czego 750 000 złotych pochodzących z funduszy europejskich na lata 2014-2020) powiat pilski przeznaczy na realizację projektu związanego z promocją gospodarczą regionu.

Był to pierwszy konkurs ogłoszony na promocję gospodarczą dla samorządów, tym bardziej cieszymy się, że nasz projekt uzyskał tak wysoką ocenę – mówi Eligiusz Komarowski starosta pilski.

W ramach projektu zostanie wdrożony i zrealizowany kompleksowy system rozwoju gospodarczego powiatu. Szereg zintegrowanych działań ma zwiększyć rozpoznawalności powiatu pilskiego jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów i rozwoju biznesu.

Realizacja projektu rozpocznie się już we wrześniu 2019 roku. Zaplanowano m. in. branche biznesowe połączone ze szkoleniami dla przedsiębiorców. Spotkania w tej formie będą  okazją do zdobycia i rozwinięcia kontaktów biznesowych, a także do skorzystania ze wskazówek osób prowadzących spotkania na temat tego, jak wprowadzić swoje, często rodzime produkty czy usługi na rynki zagraniczne.

Środowiska biznesowe skupione wokół różnych branż będą mogły bez zobowiązań się spotkać, wypowiedzieć i zaproponować ciekawe rozwiązania. Liczymy, że te inicjatywy przyciągną ludzi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą skłonni dzielić się z innymi – kontynuuje Eligiusz Komarowski.

Projekt swoim zasięgiem dotknie przeszło 6 000 przedsiębiorców, bowiem tylu działała na terenie regionu w branżach zaliczanych do tzw. inteligentnych specjalizacji wielkopolski. Z tej puli blisko 60 skorzysta z oferowanych działań. Starostwo w projekcie, który zajął I miejsce założyło, iż zakwalifikowani do udziału w przedsięwzięciu przedsiębiorcy wezmą udział w branżowych targach w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech, a powiat pilski sfinansuje wszystkie koszty związane z wyjazdem na targi i utworzeniem stoisk wystawienniczych.
Dzieje się tak gdyż, system zarządzania promocja gospodarczą i inwestycyjną realizowany w ramach projektu ma charakter kompleksowy. Zaraz po szkoleniach dla przedsiębiorców odbędą się także warsztaty skierowane wprost do pracowników gmin należących do powiatu pilskiego.  Obejmą one tematykę z zakresu pozyskiwania inwestorów gospodarczych i przygotowywania ofert inwestycyjnych. Ukoronowaniem powyższych działań będzie utworzenie platformy inwestycyjnej. Na niej przedsiębiorcy, ale i gminy będą mogli zamieszczać i na bieżąco aktualizować swoje oferty inwestycyjne. Powstanie też szereg materiałów promocyjnych, wydanych w różnych językach, które wpłyną na rozpoznawalność marki powiatu pilskiego jako regionu gospodarczo atrakcyjnego.

Jak zapowiedział na konferencji starosta: Projekt jest elementem szerszej wizji rozwoju naszego regionu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom gminy z terenu powiatu pilskiego pozyskają inwestorów zagranicznych, a przedsiębiorcy partnerów biznesowych. Wszystko to w perspektywie długookresowej przełoży się na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego obszaru.

Projekt potrwa blisko 3 lata. Rekrutacja przedsiębiorców do projektu ruszy już we wrześniu.

opr. i fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group