Na 100-lecie UAM specjalny koncert w hangarze aeroklubu

11.05.2019   Autor: Redakcja
---84

Nadnotecki Instytut UAM w Pile zaprasza na koncert w hangarze Aeroklubu Ziemi Pilskiej na pilskim lotnisku. Wyjątkowy spektakl muzyczny został przygotowany z okazji 100-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Impreza odbędzie się 12 maja o godz. 20:30.

W repertuarze program polski, patriotyczny ze względu na 100-lecie UAM i 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Zagramy utwory Wieniawskiego, Paderewskiego, Góreckiego. Druga część będzie minimalistyczna, program złożony z utworów Parte, Maxa Richtera. Utwór Maxa Richtera zagramy prapremierę polską, także będzie to zupełnie pierwsze wykonanie w Polsce - mówi Sebastian Czaja, dyrektor generalny Polish Soloists String Orchestra. 

Muzyka zabrzmi wśród samolotów i szybowców specjalnie na tę okazję oświetlonych. Dla muzyków występ w hangarze to także nowość i wyzwanie, szczególnie akustyczne. Podczas koncertu Polish Soloists String Orchestra zostanie wykonana polska prapremiera utworu Maxa Richtera „On the Nature of Daylight”. Spektakl uświetni setną rocznicę istnienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Urodzinowy koncert z pewnością będzie pretendował do miana jednego z ważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku w Pile. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek niedzielnej uczty muzycznej o 20.30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group