Leśny Regał w pilskiej bibliotece

29.04.2019   Autor: Redakcja

Leśnicy z RDLP w Pile udostępniają swoje księgozbiory czytelnikom pilskiej biblioteki. Damian Szcześniak Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile oraz Joanna Wyrwa-Krzyżańska Dyrektor Biblioteki Powiatowej i Miejskiej im. Panteleona Szumana w Pile dokonali oficjalnego otwarcia Leśnego Regału w bibliotece przy ul. Staromiejskiej 14.

Leśny Regał to inicjatywa powstała w Nadleśnictwie Złotów, którą warto propagować i rozpowszechniać. Na półkach Leśnego Regału w pilskiej bibliotece znaleźć można ponad 120 książek. Wśród nich jest wiele ciekawych i unikatowych pozycji opisujących rośliny, zwierzęta, ekosystemy oraz historię regionu pilskiego i Polski, a także przybliżających świat przyrody. Czytelnicy znajdą tu takie pozycje jak np. „Atlas motyli polskich”, „Magiczne drewno”, „Gospodarka leśna, a ochrona przyrody”, „Krzewmy krzewy”, „Potrzebowicka opowieść o ogniu i lesie”, „Zielony skarbiec Polski” czy „Poznać i zrozumieć las – o ścinaniu drzew”. Dodatkowo można zatracić się pięknych zdjęciach polskich lasów wydanych w postaci albumów „Las w obiektywach leśników”. Na osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu w lesie czeka cykl o tym, co „Warto zobaczyć w Lasach Państwowych …” w różnych regionach Polski.

Prawdziwą gratką, którą można znaleźć na Leśnym Regale jest kwartalnik „Echa leśne”, który ukazuje się od 1924 roku zawierający dużo ciekawych artykułów i atrakcyjnych zdjęć. Serdecznie zapraszamy do korzystania z księgozbioru z Leśnego Regału.

fot. i opr. Dominika Nadolna. rzecznik prasowy RDLP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group