Uwaga kierowcy! Utrudnienia na trasie Wyrzysk-Osiek

11.04.2019   Autor: AK
---

Trwa budowa drogi na trasie Wyrzysk-Osiek. Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

- To żywa tkanka komunikacyjna, więc, muszą być utrudnienia, inaczej nie da tego zrobić na tak długim odcinku. Planujemy zakończenie robót w 2020 i siłą rzeczy ten front robót musimy mieć szeroki zasięg. Zaawansowanie już jest spore, na razie jesteśmy w ziemi i próbujemy usunąć wszystkie kolizje i wybudować kanalizacje, ale za chwilę będzie widać efekty, które wiążą się z samą drogą, czyli wykonanie poszerzenia i rozpoczęcie robót bitumicznych - tłumaczy Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 242 na odcinku Wyrzysk – Osiek nad Notecią pochłonie niemal 30 mln zł, z czego ponad 20 mln to dotacja unijna. Prace remontowe obejmą ponad 4 km drogi od skrzyżowania z ul. Przemysłową w Wyrzysku, do granicy z Osiekiem nad Notecią.

Drogowcy poszerzą drogę do 7 metrów. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania, zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa, a na koniec zostanie zagospodarowana zieleń. Droga będzie gotowa we wrześniu 2020 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group