Pożary, wypadki, poszukiwanie zwłok. Strażacki weekend

12.03.2019   Autor: Redakcja
---

Strażacy powiatu pilskiego miniony weekend zaliczą jako jeden z najbardziej pracowitych w tym roku. W ciągu dwóch dni wyjeżdżali do dwudziestu zdarzeń, a wśród nich do pożaru średniego i dwóch zdarzeń z ofiarami śmiertelnymi.

W sobotę
przed godziną 11 doszło do pożaru opuszczonego budynku mieszkalnego w Osieku nad Notecią. Strażacy po przybyciu na miejsce ewakuowali z płonącego budynku dwie osoby. Pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się, w krótkim czasie obejmując cały obiekt. Ze względu na bardzo trudny dojazd do płonącego budynku na miejsce wezwano dwa zastępy należące do powiatowego modułu zaopatrzenia wodnego, które zbudowały układ dostarczający wodę bezpośrednio do strażaków gaszących ogień. W działaniach, które trwały 6 i pół godziny udział wzięło 41 strażaków.

Po godzinie 13 pilscy strażacy zostali wezwani do pożaru garażu w Pile, przy ulicy Wiśniowej. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej, jeden zastęp przedysponowano do wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 10, na wysokości miejscowości Nowa Łubianka.

W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały trzy osoby. Strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim poszkodowanym. Pasażer samochodu Renault Scenic nieprzytomny pozostawał w pojeździe. Ratownicy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, jednocześnie pracując narzędziami hydraulicznymi w celu wydobycia i ewakuacji poszkodowanego. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przekazani przybyłym na miejsce zespołom karetek pogotowia ratunkowego. Niestety u pasażera Scenic-a stwierdzono zgon.

W tym samym czasie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile spływały zgłoszenia związane z połamanymi drzewami. W kulminacyjnym momencie Dyżurny Operacyjny Powiatu koordynował 6 zdarzeń, w tym dwa zdarzenia średnie, z dużą ilością zaangażowanych sił i środków. W związku z tym wzmocniono obsadę stanowiska do dwóch osób.

W niedzielę 10-go marca, na jeziorze Starskim w gminie Wysoka ujawniono zwłoki unoszące się na wodzie. Na miejscu działali strażacy z pobliskich jednostek OSP oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG PSP Nr 2 w Pile. Wyłowiono ciało mężczyzny, który był poszukiwany od grudnia 2018 roku.

opr. kpt. Paweł Kamiński, Wydział Operacyjno – Szkoleniowy i BHP KP PSP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group