Pilskie Targi Edukacyjne już w sobotę

15.02.2019   Autor: Artur Maras
---

Szkoły powiatu pilskiego przedstawią swoją ofertę edukacyjną na Pilskich Targach Edukacyjnych, które odbędą się w najbliższą sobotę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych.

- Zapraszamy w najbliższą sobotę. Pozwoli to bardziej świadomie wybrać zawód - mówi Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.

Ze względów logistycznych gimnazjaliści zapraszani są na godz. 10:00, a ósmoklasiści na 12:00. Targi Edukacyjne odbędą się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych. Na miejscu będzie można zapoznać się z ofertą szkół średnich z regionu. W tym roku ze względu na likwidację gimnazjów, do szkół średnich trafi znacznie więcej uczniów. Jednak jak zapewniają władze powiatu, miejsce w szkołach im podległych znajdzie się dla każdego ucznia. Z kolei 4 mln złotych środków unijnych, które pozyskał powiat pilski zostanie przeznaczone na unowocześnienie szkół związanych z kształceniem zawodowym. Z programu skorzystać ma nawet 1000 osób – zarówno uczniowie jak i nauczyciele z sześciu szkół podległych powiatowi pilskiemu i kształcących zawodowo. W jego ramach osoby te będą mogły skorzystać ze specjalistycznych szkoleń, kursów i studiów podyplomowych, część z nich będzie mogła skorzystać z darmowych kursów prawa jazdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group