W czarnkowsko-trzcianeckim najniższe bezrobocie

13.02.2019   Autor: Magdalena Lach
---

Powiat czarnkowsko-trzcianecki z najniższą stopą bezrobocia w północnej Wielkopolsce. Pod koniec 2018 roku była na poziomie 4,2 proc. Taka tendencja utrzymuje się od kilu lat. W działania aktywizujące osoby bezrobotne włącza się Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie.

- Nasza praca też ma jakiś wpływ na zmniejszanie się poziomu bezrobocia, tzn. próbujemy z osobami bezrobotnymi pracować w sposób indywidualny, wsłuchiwać się w ich propozycje, jakie mają, czego oczekują od urzędu i staramy się wspólnie z nimi, jeżeli mamy takie możliwości finansowe, pomagać im - zapewnia Krystyna Wawrzyniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Czarnkowie.

Z usług urzędu pracy skorzystało w poprzednim roku blisko 10 tysięcy osób. Z uwagi na najlepsze wyniki Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie otrzymał najwyższe w regionie wsparcie finansowe na kształcenie pracowników i pracodawców.

Rekordowo niska stopa bezrobocia utrzymuje się w całym kraju. W rezultacie przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Wśród zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy pozostali w większości ci, którzy nie chcą podjąć pracy i korzystają ze świadczeń lub pracują na czarno.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group