Duże pieniądze na żużel, mniej na inne sporty

12.02.2019   Autor: Paweł Różycki
---

1 mln zł miasto Piła przeznaczy na finansowanie żużla w Pile. To oznacza znaczne zwiększenie wsparcia dla tej dyscypliny sportu. Mniej pieniędzy otrzyma za to Enea PTPS Piła. Z kolei pierwszy zespół Basketu Piła nie dostanie pieniędzy z miejskiej kasy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Piły Piotr Głowski, w towarzystwie prezesa Euro Finnance Polonia Piła Tomasza Bartnika, dyrektora MOSiR-u Dariusza Kubickiego oraz przewodniczącego komisji rewizyjnej Remigiusza Kaji, zadeklarował przekazanie przez miasto Piła wsparcia finansowego dla Polonii Piła na poziomie 1 mln złotych. Ma to zapewnić stabilność finansową klubu oraz zrealizowanie celu sportowego, którym jest awans do play-off oraz uzyskanie zwykłej licencji. Obecnie klub jest objęty licencją nadzorowaną wydaną przez Polski Związek Motorowy. Jednocześnie magistrat liczy, że Polonia w najbliższym czasie pozyska sponsora strategicznego, który zdejmie z miasta ciężar głównego wsparcia dla klubu.

Zwiększenie wsparcia dla pilskiego żużla wiąże się ze zmniejszeniem środków na pozostałe dyscypliny. I tak zespół Enea PTPS Piła otrzyma 250.000 zł, a pierwszy zespół Basketu Piła w ogóle nie uzyska finansowania z miejskich pieniędzy. W przypadku siatkówki Piotr Głowski zwrócił się do posła Grzegorza Piechowiaka (Porozumienie) aby ten wsparł inicjatywę finansowania żeńskiej siatkówki przez spółki należące do Skarbu Państwa.

fot. UM Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group