Escape room w Pile po kontroli strażaków

07.01.2019   Autor: AK
---

Od soboty w kraju trwają kontrole escape roomów. Kontrole zarządził minister spraw wewnętrznych i administracji po pożarze w Koszalinie, w którym zginęło 5 gimnazjalistek, a pracownik escape roomu został ciężko poparzony.

Strażacy skontrolowali jedyny działający na terenie Piły escape room.

- Strażacy w Pile stwierdzili 4 nieprawidłowości. Nie były one poważne, jednak do czasu ich wyeliminowania właściciel obiektu sam postanowił zawiesić działalność - tłumaczy mł. Bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Escape room to tak zwany pokój zagadek, w którym uczestnicy muszą na czas rozwiązać zadania, bądź rozegrać gry zręcznościowe, aby wydostać się z pomieszczenia. Każde z pomieszczeń ma też swoją tematykę nawiązującą wystrojem do filmów sensacyjnych, czy też horrorów.

Od soboty strażacy w całej Wielkopolsce skontrolowali 29 escape roomów. W 21 stwierdzono nieprawidłowości. Dwa takie obiekty w Koninie i w Krotoszynie strażacy zamknęli. W sumie w tych 29 escape roomach strażacy wykryli 140 nieprawidłowości. Ponad 70 dotyczyło dróg ewakuacyjnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group