Te działki zostaną sprzedane pod inwestycje

16.12.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Wałcz przeznaczył kilka milionów złotych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Działki dla przyszłych inwestorów znajdują się przy ulicy Kołobrzeskiej i Południowej. W najbliższym czasie mają zostać ogłoszone przetargi.

Pierwsze tereny są już wydzielone i przygotowane już typowo do sprzedaży. Jest to 30 hektarów łącznie przy ulicy Kołobrzeskiej oraz część przy ulicy Południowej. Terenów w większości uzbrojonych w kanalizację, w energię elektryczną, niedługo także w oświetlenie i infrastrukturę drogową. Jesteśmy otwarci do rozmów i zachęcamy wszystkich. - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza

Miasto na przygotowanie terenów dla przyszłych inwestorów pozyskało środki z Unii Europejskiej. Działki będą wchodzić w skład Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi w podatku dochodowym oraz nie będą płacić podatku od nieruchomości przez trzy lata, jeśli spełnią odpowiednie wymagania dotyczące między innymi utrzymania zatrudnienia.

Wałcz przede wszystkim stawia na branżę metalową, ale nie tylko. Łącznie miasto ma blisko 60 hektarów terenów uzbrojonych przygotowanych pod inwestorów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group