Lodówka społeczna na targowisku

28.11.2018   Autor: Artur Maras
---

Każdy kto ma za dużo jedzenia może podzielić się nim z potrzebującymi, a wszystko to dzięki wyjątkowej lodówce, która stanęła na pilskim targowisku. Może z niej skorzystać każdy chętny. Akcja ma także ograniczać marnowanie żywności.

- Jest to lodówka społeczna, która już w niektórych większych miastach się pojawiła. Nowością jest w Pile. Po prostu chronimy jedzenie przed zmarnowaniem. Z tej lodówki może skorzystać każdy, nie tylko biedny, bo równie dobrze mogą osoby, które przebywają na targowisku, przechodnie, po prostu każdy z nas. Nie krepujemy się to jest normalne jedzenie, które spożywamy w domu - zachęca do korzystania Joanna Przybył z Zero Waste Piła.

Z lodówki może skorzystać każdy kto chce podzielić się jedzeniem oraz ten, który tego jedzenia potrzebuje. Co ważne można do niej wkładać nie tylko przetworzone fabrycznie zapakowane produkty, ale także domowe wypieki czy dania. Nie wolno zostawiać w niej produktów przeterminowanych, popsutych oraz surowego mięsa i wyrobów zawierających surowe jaja czy niepasteryzowane mleko.

Lodówka stanęła na Miejskim Targowisku przy Pawilonie nr 27 obok Współdzielni, czyli miejsca, w którym można wymienić przeczytane książki, czy zabawki oraz inne niepotrzebne już przedmioty na coś innego. Postawienie lodówki zainicjowała grupa Zero Waste Piła, która zachęca do niemarnowania niczego i zmniejszania ilości odpadów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group