Remont linii kolejowej Piła-Poznań na półmetku

23.11.2018   Autor: AK

Remont linii kolejowej na trasie Piła-Poznań na półmetku. Ta najdroższa unijna inwestycja na terenie Wielkopolski zakończy się pod koniec przyszłego roku.

Po zakończeniu prac remontowych czas podróży do stolicy Wielkopolski skróci się do godziny i 20 minut. Będą też inne ułatwienia dla pasażerów, choćby windy na peronach. Inwestor liczy, że po całkowitym zakończeniu remontu zwiększy się też liczba pasażerów na tej trasie

93 kilometrowy odcinek kosztuje ponad 600 mln złotych. Dotacja unijna to ponad 400 mln zł. Zakończyły się remonty peronów na tej trasie oraz wymieniono torowisko i sieć trakcyjną na odcinku Oborniki – Dziembówko.

- Była tam komunikacja autobusowa zastępcza, w tej chwili ten odcinek został oddany do użytku i jeżdżą już po nim pociągi, nie ma już komunikacji zastępczej i to jest najważniejszy komunikat dla pasażerów i już nie trzeba się przesiadać z pociągu do autobusu - mówi Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK w Poznaniu.

W styczniu ruszy remont dwutorowego odcinka Poznań-Oborniki oraz Dziembówko-Piła. Także na samej stacji w Pile zostanie przebudowany peron 3. W Chodzieży w przyszłym roku wyremontowane będą też dwa wiadukty na ulicy Kochanowskiego i Mostowej. Ten remont przeprowadzony wspólnie z samorządom poprawi też przepustowość pod wiaduktem i zapewni bezpieczeństwo w ruchu kołowym.

Natomiast podróż z Piły do Poznania już się odbywa wyremontowanymi składami. Pociągi te nazywane są Tygrysami.

- Są to zmodernizowane pojazdy wyposażone w gniazdka, w klimatyzację pojazd, które spełniają standardy i oczekiwania dzisiejszego pasażera i te pojazdy można spotkać korzystając z połączeń realizowanych przez Przewozy Regionalne na trasie Poznań – Piła
- mówi Justyna Grzesik, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne dzięki dotacji unijnej za kwotę ponad 71 mln zł. wyremontowały 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych. 9 z nich jeździ po Wielkopolsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group